top of page

Comedy for Koby - עוזרים לנפגעי טרור באמצעות הומור

לכבוד הכתבה השלישית בבלוג שלי החלטתי לצאת מגבולות הנטפליקס כדי לכתוב על אירוע מאוד מיוחד שמתרחש השבוע בין- .16-22.1.24 

COMEDY FOR KOBY

על מה מדובר?

בסופו של יום התוצר הסופי הוא אירוע המתרחש פעמיים בשנה של ערבי סטנדאפ באנגלית באולמות גדולים ברחבי הארץ בו מופיעים סטנדאפיסטים איכותיים מחו"ל וכשאני אומרת איכותיים אני מתכוונת לכאלו שכותבים ומופיעים בתכניות טלוויזיה מצליחות בארה"ב ובמועדונים הנחשבים ביותר, בכל חצי שנה מגיעים סטנדאפיסטים שונים,  אבל זה הרבה יותר מזה משום שהאירוע מנוהל ע"י "קרן קובי מנדל", קרן שנוסדה בשנת 2001 במטרה לסייע לנפגעי טרור לשקם את חייהם, באמצעות תכניות טיפול מגוונות. היא הוקמה על ידי הוריו של קובי מנדל ז"ל, קובי היה ילד אהוב ומקסים בן 13, תלמיד כיתה ח' שבמהלך טיול עם חברו נסקלו שניהם למוות על ידי מחבלים. 


למה אני מספרת לכם את זה? 

קודם כל חשוב לציין שאני לא קשורה לאירוע בשום צורה, אני כותבת עליו מכמה סיבות:  

1. אני חושבת שלא מספיק ישראלים מכירים ומדובר באירוע שאין עוד כמוהו בישראל, אע"פ שהקהילה דוברת אנגלית בארץ ובהחלט מכירה והכרטיסים נמכרים יפה מאוד.

2. זוהי דוגמה אדירה לשילוב של הומור ככלי מרפא בזמני מצוקה 

3. היופי הזה של קרן מנדל בבחירה בחיים, בלעשות טוב למרות הכאב הגדול והאובדן

4. הטיימינג המדהים - כמו שאוהבים להגיד בישראל, דווקא עכשיו, לא פשוט להביא אמנים מחו"ל לאיזור מלחמה, בואו נדבר על זה קצת.  מי שמארגן את הערב הזה יחד עם קרן קובי מנדל וחברת ההפקה הוא 


אבי ליברמן, AVI LIBERMAN -

אבי הוא סטנדאפיסט יהודי בינלאומי שגר ב LA ומופיע קבוע במועדונים שם, תכניות טלויזיה וגם בסיבובי הופעות ברחבי העולם, אבי איש חכם, מצחיק ואפילו צנוע 

אבי מנחה את הערב כל חצי שנה וגם בוחר את האמנים שיגיעו. 

בתור סטנדאפיסטית שמופיעה בהמון הופעות סטנדאפ באנגלית, אני פוגשת את אבי לא מעט. בישראל הוא מבקר לעיתים קרובות ונראה לי לפעמים שטיסה בשבילו היא כמו כרטיס נסיעה באוטובוס לשאר בני האדם ושבכלל, העולם הוא כפר גלובאלי קטן ונחמד של קומדיה. 

אני זוכרת שערב אחד ירדתי מהבמה אחרי הופעה ממש טובה ואבי היה בקהל, "בואי לקומדי פור קובי", הוא אמר לי ואני אמרתי בהתלהבות "בטח שאבוא!" כמובן שבאותו רגע  עם הרבה שתן בראש, חשבתי שהוא מזמין אותי להופיע איתו שם. 

אח"כ רק בשביל לוודא שאלתי חבר משותף שצחק עליי ואמר שרק סטנדאפיסטים מאוד מפורסמים מחו"ל מופיעים שם (בסדר נו אז יש לאן לשאוף). 

בכל מקרה, הלכתי לראות את המופע ומאז אני יודעת שאגיע לצפות בכל הזדמנות.

פעם אחרונה שאבי ליברמן היה בארץ זה היה באוקטובר ואז פרצה המלחמה, אבי החליט להישאר בישראל לחודשיים ולארגן הרבה מופעי התרמה ומופעים לחיילים.

כשפגשתי אותו במופע התרמה משותף בנתניה הוא סיפר שעדיין לא ברור איזה סטנדאפיסטים יגיעו בינואר למופע של COMEDY FOR KOBY, היו שניים שרצו מאוד להגיע אבל ביטלו בעקבות לחץ של בני משפחתם וכנראה יגיעו בעתיד, 

בסופו של דבר שום מלחמה לא תעצור אותנו ולערב יש ליין אפ משובח, מה שממש לא מובן מאליו בתקופה כזאת ודווקא עכשיו.
על הסטנדאפיסטים: 

בוטץ' בראדלי BUTCH BRADLEY -

בארדלי אמנם לא יהודי אבל גדל בסביבה של יהודים. את אבי ליברמן הוא פגש בזמן שהופיעו יחד לגדודים אמריקאים באפגניסטן, כך שאיזורי מלחמה כנראה לא מרתיעים אותו, הוא הופיע במועדונים, תכניות לייט נייט וסרטי קולנוע, ביקר בעבר בישראל ומספר, "העולם לא מבין איזו מדינה מדהימה זאת ישראל, במקום לבכות על מצבם אנשים שמים על עצמם מדים ויוצאים להגן על המדינה". 


בריאן קלי BRIAN KILEY -

 כותב כבר 27 שנים לקונאן אובראיין ובעבר גם לתכנית "אלן" והופיע בתכניות של דיוויד לטרמן, ג'יי לנו וקונאן, הוא מופיע בקביעות במועדונים ב LA, והשתתף בתכניות טלויזיה רבות ואפילו זכה בפרס אמי. ביקר בעבר בישראל ואפילו היה חלק מ COMEDY FOR KOBY ב 2015, איזה כיף שהוא חוזר. 


פיטר ברמן PETER BERMAN -

פיטר היה בליין אפ המקורי עוד לפני שביעי באוקטובר הוא היחיד שהוא יהודי (חוץ מאבי ליברמן כמובן) ודווקא הוא מעולם לא היה פה בעבר אבל בנו שביקר בישראל הניע אותו להגיע, "לא משנה מה". פיטר הוא סטנדאפיסט ותיק וכמו האחרים הופיע בתכניות טלויזיה ובערוצים כמו MTV ו VH1 וערך מסעי הופעות ברחבי העולם בתור כוכב ראשי ועוד, מעניין מה יחשוב על ישראל. 


מה לגבי ייצוג נשי? 

בד"כ יש כזה, בערב האחרון שהיה לפני חצי שנה גיליתי את אריקה רודס המדהימה, השנה להגיע לישראל לאנשים מבחוץ קצת יותר מאתגר כאמור. 


הערב הראשון של COMEDY FOR KOBY 2024 מתחיל היום במודיעין ומחר במעבר חד כמו החיים בישראל הם יופיעו ברעננה שרק אתמול היה בה פיגוע. 

בהמשך יופיעו גם בבית שמש, גוש עציון, תל אביב (אני אהיה שם) וירושלים.

חלק מההופעות כבר סולד אאוט אבל הנה לינק לאתר שלהם, רק כי אני נחמדה כ"כ וממליצה מאוד.


48 צפיות0 תגובות

Kommentare


bottom of page